2010 yılında sanat hayatına başlayan Tiyatro 34, öncelikle çocuk ve gençler olmak üzere, tüm insanlarımızın nitelikli kültür ve sanat faaliyetlerinde yer almalarını sağlamak üzere yola çıkmıştır.

Tiyatromuzu açarken, hedef kitlemizi çocuklar ve gençler olarak belirledik. Bunun nedeni hem kendimizi onlara daha yakın hissetmemiz, hem de bu konuda ülkemizde büyük bir boşluk olduğunu düşünmemizdir. Günümüzde hâlen, çocukların 1970’lerin çocukları oldukları düşünelerek, kendilerine o döneme ait projeler sunulmakta. Oysa çocukların ve gençlerin algıları ve bakış açıları oldukça değişmiş, bir yetişkinin algılayabildiği her şeyi algılar olmuşlar. Çocuk ve gençlere verilmek istenen mesajlar, çok basit bir dille ve geçersiz olduğu kanıtlanmış olan “nasihat” tekniği ile yapılmaktadır.

Biz Tiyatro 34 olarak, çocuk ve gençlere, onların saygın birer birey olduklarını hissettirecek projeler üretmek istiyoruz. “Nasıl olsa çocuk, anlamaz” mantığı ile yapılan özensiz işlerin dışında kalmak ve 7-20 yaş grubuna sanatı sevdirerek, tiyatronun hayatlarında olmasını sağlamayı arzuluyoruz. En büyük hedefimiz; tiyatroda yüksek ölçüde teknik kullanarak, inandırıcılığı arttırabilmek. Müzikal projelerimizde, Türkiye’nin önde gelen profosyonel müzisyenleri ile çalışarak çocukların müzikal beğeni kalitelerini arttırmak, çok sesli müzik ve klasik müzik zevkini popüler hale getirerek, bu türleri tanımalarını ve sevmelerini sağlamak en büyük hedeflerimizdendir.

Tiyatro 34’ün kuruluş amacı; Türk insanına yıllardır haketmiş olduğu özeni göstererek tiyatroyu onlar için bir yaşam biçimi haline getirmektir.

X