ÖZLEM TEZEL

1984 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı sınavını kazanarak tiyatro hayatına adım atan Özlem Tezel, 1985 yılında Devlet Tiyatroları’nda oynanan “Kızılderililer” adlı oyunla profesyonel oldu.

Devlet Tiyatroları’nda bir süre çalıştıktan sonra, TRT 1 de yayınlanan “Altın Kuş Musiki Cemiyeti” adlı diziyle tanındı. Tuncay Özinel, Orçun Sonat, Derya Öge, Enis Fosforoğlu tiyatrolarında uzun yıllar görev alan Özlem Tezel, birçok özel tiyatroda önemli roller oynadı.

İlk filmi Adile Naşit ve Münir Özkul’la birlikte rol aldığı “İki Milyarlık Bilet” oldu. Türk Sineması’nda başarıları ile önemli bir yer edinmiş Tunç Başaran’ın çektiği “Uçurtmayı Vurmasınlar” adlı filmde rol alan Özlem Tezel, bunun dışında yine TRT’de yayınlanan “Karşı Karşıya”, “Mutlu Yüz Ailesi” gibi birçok TV projesinde yer aldı.

Konservatuar yıllarında tiyatro okurken aynı zamanda almış olduğu şan dersleri sayesinde, uzun yıllar tiyatroyla müzik çalışmalarını birlikte sürdürdü. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Etibank, Fanta Çocuk Tiyatrolarında uzun yıllar oyunculuk yaptıktan sonra 2010 yılında aynı zamanda eşi olan Altan Tezel ile birlikte Tiyatro 34’ü kuran Özlem Tezel, Tiyatro 34 çatısı altında oyunculuk, oyun yazarlığı ve yönetmenlik yapmanın yanı sıra, yine Tiyatro 34’ün bünyesinde bulunan “Tiyatro 34 Aktör Akademi”de tiyatro eğitmenliği görevini sürdürmektedir.

YAZDIĞI / YÖNETTİĞİ OYUNLAR

ROL ALDIĞI OYUNLAR

X