EMRE CAN TEKGÜL

İstanbul’da doğan Emre Can Tekgül, 2009 yılında Tiyatro Ekiz’in çocuk oyunlarında rol alarak tiyatro ile tanıştı. Böylece, tiyatro eğitimine sahne üzerinde uygulamalı olarak başlamış olan Emre, 2011 yılından itibaren pek çok farklı tiyatro ekibiyle birlikte çeşitli oyunlarda rol aldı. Bu süreçte, tiyatronun yanısıra aynı zamanda müzik çalışmaları gerçekleştirdi.

2012-2013 yılları arasında KHEM Deneme Sahnesi’nde temel oyunculuk eğitimini tamamlayan Emre Can Tekgül, 2014 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Oyunculuk Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı, 2018 yılında mezun oldu. Üniversite öğrencisi olduğu yıllarda; TV reklamları, uzun metraj sinema filmleri ve kısa filmlerde rol aldı, pek çok film için de seslendirme ve müzik çalışmaları gerçekleştirdi. 2015 yılında, uluslararası bir kısa film festivali olan “SEECS Short Film Festival”da, rol aldığı “Otobüs” filmi ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandı.

2017 yılında Tiyatro 34 bünyesine katılan Emre, kadromuzda oyuncu ve tiyatro eğitmeni olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

ROL ALDIĞI OYUNLAR

X